Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017: Līga Valdmane

Posted by admin 22/05/2017 0 Comment(s) Izlase ceļā uz PČ 2017,

Šogad tepat kaimiņvalstī Igaunijā notiks Pasaules Čempionāts Orientēšanās sportā, kas ir nozīmīgākais notikums orientēšanās sporta pasaulē. PČ nedēļa sāksies 2017. gada 30. jūnijā ar Sprinta Kvalifikāciju Tartu pilsētā un noslēgsies 7. jūlijā ar valstu Izlašu Stafetes skrējienu Elva-Vitipalu tuvumā. Sievietēm un vīriešiem tiks izcīnīti medaļu komplekti Sprintā, Sprinta Stafetē, Garajā Distancē, Vidējā Distancē un klasiskajā Stafetē.

 

Interviju sērijā "Latvijas Izlase ceļā uz Pasaules Čempionātu 2017" piedāvāsim jums iespēju iepazīties ar Latvijas Izlases sportistu komentāriem par aizvadītās un šīs sezonas treniņu procesu, sasniegumiem un mērķiem.

 

Līga Valdmane

 

1. Kuras sacensības pagājušajā sezonā sagādāja vislielāko gandarījumu? Jeb citiem vārdiem - gada vilšanās un gada prieki.

 

Pagājušā sezona man bija 2015. gadā. 2016. necenšos izsvītrot no dzīves, tas bija labs, tikai bez orientēšanās un sacensībām. Vajadzēja nodarboties ar citām lietām, bet šobrīd esmu ļoti priecīga, ka varu
skriet un cenšos to izbaudīt.

 

2. Kā Tu vērtē savu sniegumu pagājušajā sezonā? Vai izdevās sasniegt visu plānoto?

 

Savā iepriekšējā sezonā jau pavasarī biju savā visu laiku labākajā fiziskajā formā un pirmās sacensības noskrēju ļoti labi, bet uz svarīgāko startu Pasaules čempionātā šī forma nebija, bet šo pieredzi noteikti atcerēšos, plānojot treniņus. Ņemot vērā to, ka tas bija pirmais gads elites grupā, savu sniegumu vērtēju ļoti labi. Latvijas čempionātos zelts garajā un vidējā distancē, veiksmīgi skrēju Jukolas stafetēs un citur. Visu plānoto gan nesasniedzu, jo neskrēju Baltijas čempionātā un ne pārāk sekmīgi startēju Pasaules kausā.

 

3. Kā Tev līdz šim ir veicies ziemas treniņos? Vai ir izdevies izpildīt sev uzstādītos uzdevumus?

 

Ļoti apmierināta esmu ar ziemā paveikto treniņu darbu. Treniņus gan uzsāku ļoti mierīgi un tikai vēlā rudenī, jo veselība vēl nebija tā labākā. Martā radās nelielas problēmas ar muguru, daudz neskrēju,
toties vingroju, tādēļ neesmu vēl ieskrējusies un zinu, ka ir pēdējais laiks to darīt.

 

4. Kā Tev ir veicies šīs sezonas pirmajās sacensībās? Ar kādiem panākumiem esi startējis?

 

Pagaidām man vienīgais starts ir Latvijas čempionāts garajā, kur ieguvu 2. vietu. Teikšu godīgi, es neiegāju distancē ar mērķi cīnīties par augstākajām vietām, psiholoģiski biju gatava, ka būs fiziski
grūti, skrēju ar nelielu rezervi un varbūt tas man palīdzēja, jo veicu distanci tehniski labi, bez lielām kļūdām.

5. Kādi ir Tavi mērķi nākamajai sezonai - 2017.gadam?

 

Viens no mērķiem noteikti ir medaļa Latvijas čempionātā vidēja, jo tas arī ir vienīgais Latvijas čempionāts šogad man palicis. Noteikti mērķēju uz labu sniegumu Pasaules kausā Latvijā un, ja tieku, Pasaules
čempionātā garajā distancē.

 

6. Vai esi jau iepazinies ar PČ (Igaunija) apvidu, un vai ir kaut kas īpašs Igaunijas apvidos, par ko orientieristam jāpiedomā, lai veiksmīgi startētu Pasaules Čempionātā?

 

Esmu iepazinusies ar apvidu un vēl došos uz nometni tur. Tehniskā ziņā apvidus nav nekas īpašs un nevajag arī viņu tādu pataisīt. Pats svarīgākais būs skriešanas ātrums, izturība un spēks. Distancē ir jādodas ar prieku, viss, kas vajadzīgs labam veikumam, atnāks skrienot.

 

7. Daudzi orientieristi mūsdienās uzskata, ka specializācija kļūst arvien svarīgāka. Vai Tu šim apgalvojumam piekrīti, un kādās disciplīnās Tu ceri startēt Igaunijā šī gada pasaules čempionātā?

 

Es neuzskatu, ka specializācija kļūst svarīgāka, bet tas noteikti ir aktuāli lielai daļai sportistu. Viss ir atkarīgs no tā, kā tu sevi noskaņo pirms starta. Es esmu startējusi garajā distancē ar bailēm par
lielām kļūdām un variantu izvēlēm un tās bailes ir vienīgā problēma. Ir daudz piemēru gan tie, kas specializējas kādai disciplīnai, gan tie, kas ir labi visās. Uzsākot startēt elitē, galvenā doma bija startēt īsākās distancēs, lai sevi taupītu, uzskatīju, ka garā ir pārāk grūta. Šobrīd domāju, ka par daudz domāju. Pasaules čempionātā Igaunijā plānoju startēt meža disciplīnās, iespējams, garajā distancē.

 

8. Kā mums vajadzētu popularizēt orientēšanās sportu plašākai publikai? Kas pēc Tavām domām būtu panākumu atslēga?


Es uzskatu, ka orientēšanās šobrīd Latvijā ir ļoti plaši pazīstama, arī mēs Valmierā to esam popularizējuši. Tuvojoties Pasaules čempionātam Latvijā, derētu reklāma televīzijā ar sportistiem. Iespējams, ka tas jau tiek plānots.

Leave a Comment